HES (Hayat Eve Sığar) Kodu ile Sıra Sistemi Çözümü

Anasayfa / Hizmetlerimiz / HES (Hayat Eve Sığar) Kodu ile Sıra Sistemi Çözümü

HES (Hayat Eve Sığar) Kodu ile Sıra Sistemi Çözümü

HES (Hayat Eve Sığar) Kodu ile Sıra Sistemi Çözümü
HES (Hayat Eve Sığar) Kodu, Kontrollü Sosyal Hayat kapsamında, ulaşım ya da ziyaret gibi işlemlerinizde kurumlarla ve kişilerle, Covid-19 hastalığı açısından herhangi bir risk taşıyıp taşımadığınızı güvenli şekilde paylaşmanıza yarayan bir koddur.

Sağlık Bakanlığıyla gerçekleştirilen entegrasyon ile vatandaşların HES kodları canlı olarak sağlanan servisler aracılığıyla sıra sistemlerimiz tarafından sorgulanmaktadır.
HES kodu ile kurum veya kuruluşlara hizmet almak için giden kişiler, kendilerine ait HES kodlarını sisteme girerek veya kare kod okuyucuya okutarak, Covid-19 hastalığı açısından Risksiz olarak yanıtlandıklarında hizmet alabilmektedirler.
Farklı kişilerin HES kodlarının kullanılmaması için sistem sorgulama esnasında kişinin TC.Kimlik numarasının son 3 hanesini istemektedir. TC Kimlik numarası ile HES kodu eşleşmeyen vatandaşların hizmet alması engellenmiştir.
HES kodu sorgulaması sonucu Riskli olarak tanımlanan kişilerin kuruma girişleri ve işlemleri sıra numarası verilmeyerek engellenmektedir.
Sistem ekrana girişle veya kare kod okuyucu ile birlikte çalışabilmektedir. Kare kod okuyucu ile hiçbir temas sağlanmadan sorgulama yapılabilir.

HES Kodu Sorgulama Nasıl Çalışır

HES kodu kurum ve kuruluşlarda, çalışanları ve çevresindeki vatandaşları Corona virüsden korumak için geliştirilmiştir.
• Sıramatik sistemi ana ekranı HES kodu giriş ekranıdır. Vadandaşlar Sağlık Bakanlığından aldıkları HES kodunu ve TC kimlik numaralarının son 3 hanesini ekrana girer veya kare kod okuyucuya okutur.
• 65 yaş üstü hastalar için önceliklendirme yapar
• Sıramatik sistemi girilen HES kodunu Sağlık Bakanlığından online sorgular.
• Sağlık Bakanlığından alınan yanıt eğer Risksiz ise işlem ekranına geçiş yapar.
• Sağlık Bakanlığından alınan yanıt eğer Riskli ise ekranda uyarı çıkar ve tekrar ana ekrana döner.
• Girilen HES kodu ile TC Kimlik numarasının son 3 hanesini, KVKK kapsamında eşleştirir.
Eşleşme olmaz ise ekranda uyarı çıkar ve ana ekrana döner.
• Girilen HES kodu Sağlık Bakanlığında bulunmaz ise ekranda uyarı çıkar ve ana ekrana döner.
• Risksiz çıkar vatandaşlar için açılan işlem ekranı, bilet alımından sonra veya hiçbir işlem yapılmazsa 20sn sonra HES kodu giriş ekranına döner.

MH BİLİŞİM

Başlangıcından günümüze, müşteri memnuniyetini kendine ilke edinen firmamız, işverenimizin müşterimiz olduğunu unutmadan bu ilkeyi sürdürmeye devam edecektir. Müşterilerimizle, çalışanlarımızla, tedarikçilerimizle, toplumsal ilişki içinde bulunduğumuz tüm kişi ve kurumlarla ilişkilerimizde; onurlu güven veren, tutabileceği sözü veren, sözünün arkasında duran bir firma olmak.

İLETİŞİM BİLGİLERİ


Alpemix İndir

Devir Formu